Які відкоси краще - пластикові або гіпсокартонні - це питання все частіше зустрічається на багатьох будівельних форумах. І пов'язано це насамперед із популярністю і першого, і другого оздоблювального матеріалу. Розглянемо кожен із варіантів окремо, щоб вам легше було визначитися.
Переваги та недоліки гіпсокартонних укосів
Гіпсова суміш, з якої виготовлені укоси, не дуже міцно з'єднується з ПВХ-рамою, а це через це укіс може відшаруватися. У укосі з гіпсокартону немає матеріалів, які б мали хорошу теплоізоляцію, а це призводить до промерзання отвору взимку, до утворення конденсату на укосі та склопакеті.
На виготовлення гіпсокартонних укосів потрібно занадто багато часу. При їх установці застосовуються незручні штукатурні методи, які залишають купу сміття.
Укоси з вологостійкого гіпсокартону ще й потребують хорошого кріплення. Якщо на гіпсокартонний лист приклеїти тонкий пластик, все одно не можна досягти високої якості: це трудомістка робота, і якщо при недостатній стійкості гіпсокартонного листа та ненадійності монтажного клею – гіпсокартонні укоси швидко зруйнуються.
Теплопровідність гіпсокартонних укосів відносно низька в порівнянні з теплими панелями, що може призвести до підвищення тепловтрат, особливо в зимовий період. Тоді як ластикові укоси, виконані з сендвіч-панелей, є значною перевагою. Сендвіч-панелі складаються з декількох шарів, включаючи утеплювач пінополістиролу, який значно покращує теплоізоляційні властивості укосу.
Переваги та недоліки відкосів з пластику
Давайте розглянемо ці види оздоблення: від простої та дешевої вагонки до крутих сендвіч панелей, що роблять вікна не лише красивими, а й максимально теплими.
Укоси з ПВХ вагонки
Зараз на ринку будматеріалів можна знайти ПВХ панелі із тонкокомірчастого пластику. Вони додатково утеплюються мінеральною ватою і з використанням монтажного профілю кріпляться на рейку. Тут необхідно вибирати лише сертифіковану продукцію, найвищої якості. Дешевші панелі ПВХ з часом можуть змінити свій колір, на лицьовій поверхні виступають ребра жорсткості, і через це вікно виглядає не дуже привабливо. Складається враження, що якісно виготовлене вікно було схильне до кустарної обробки.
Укоси з МДФ
Укоси з МДФ панелей за ціною досить недорогі, так само як і гіпсокартонні, але вони також потребують якісного кріплення і не мають достатніх вологостійких характеристик.
На сьогоднішній день у Києві та Україні випускаються спеціальні пластикові панелі для укосів, які називаються сендвіч-панелями. Вони якраз і є найякіснішими та практичнішими в експлуатації.
Встановлення пластикових укосів на вікна дозволяє досягти гарної гереметизації, допомагає уникнути появи тріщин, створює відчуття завершеності та солідності.
Відкоси з сендвіч панелей плюси і мінуси
Внутрішні укоси із пластикових сендвіч панелей чудово усувають всі недоліки, які виникають при зміні дерев'яних вікон на пластикові, особливо коли залишається смужка через різницю в товщині дерев'яної та пластикової рами.
Крім цього, укіс із сендвіч панелі встановлювати набагато швидше, ніж всі інші види укосів, вони стійкі до вологи, не бояться впливу прямих сонячних променів і суттєво перетворюють загальний вигляд кімнати. Немаловажний і той факт, що у випадку, якщо пластиковий укіс пошкодиться, його зовсім нескладно буде замінити на новий. Завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам та доступній ціні, пластикові укоси користуються величезною популярністю як серед замовників, так і монтажників укосів.
Відкоси з сендвіч панелі відгуки
Як бачите відгуки наших клієнтів, підтверджують високу якість наших сендвіч-панелей для укосів. Вони відзначають їхню міцність, стійкість до вологи та легкість в установці. Залишайте і ви в коментарях нижче свої думки та погляди. Дуже будемо вам вдячні.