Повірте, вам буде все одно якого кольору ваш ущільнювач, коли взимку вікно погано закриватиметься і промерзатиме. Вже навесні вам буде цікавішими такі якості ущільнювачів, як зносостійкість та термостійкість.
У цій статті ми розповімо саме про гумові ущільнювачі для пластикових вікон. Різні поролонові та ганчіркові прокладки залишимо любителям самодіяльності.
Помилка перша. Ущільнювачі бувають чорні та сірі
Насправді всі ущільнювачі чорні. Сірими вони стають завдяки спеціальним барвникам, які входять до їх складу. Іноді цих добавок так багато, що ущільнювач набуває чи не білого кольору. І чомусь саме такі ущільнювачі вважаються наймоднішими серед замовників, що приносить багато клопоту віконним та будівельним компаніям.
Помилка друга. Білі ущільнювачі з часом забруднюються і набувають сірого кольору
Це зовсім не так! Сучасні технології виготовлення гумових ущільнювачів дозволяють утримувати первісний колір гуми протягом багатьох років, і протирати його можна так само часто, як саме вікно.
Помилка третя. Фарбуючі добавки, що входять до складу ущільнювача, роблять його крихким та неміцним
Зовсім ні! І знову справа все в тих же технологіях, які впровадили барвники, які аж ніяк не позначаються на термін служби та якість віконного ущільнювача.
Помилка четверта. Потрібно купувати ущільнювач із максимальним терміном служби
Багато рекламних вивісок і проспектів свідчать, що термін служби ущільнювача може становити 30-40 років. Але врахуйте те, що через 40 років відбувається вже природне старіння гуми, коли в її структурі відбуваються вже незворотні зміни хімічного характеру.
Такий термін служби може бути хіба що у прокладок між склом та профілем, але ніяк не у гуми, яка знаходиться між стулкою та рамою. Вона найбільше піддається зносу, і якщо ви раптом забудете взимку перевести своє вікно з літнього режиму в зимовий, то теплоізолятор не прослужить вам і один сезон. Тому вирішальним фактором при виборі утеплювача мають стати не його колір, термін служби, а властивості, властивості та якість.
З чого складається ущільнювач
Якщо ви купуєте нове вікно, то можете не сумніватися, що в ньому застосовано ущільнювач із термоеластополімеру: TPE або російською ТЕП (простіше кажучи, з модифікованої пластмаси). Цей матеріал настільки популярний при виробництві металопластикових конструкцій не тому, що він найякісніший. Швидше навпаки, він має найгірші характеристики. Все тому, що його дуже зручно використовувати при складанні профілів. Йому можна надати будь-який колір, переріз профілю, він дешевий і пожежобезпечний, одним словом, ідеальний для виробника.
Зате він схильний до сильних перепадів температур, піддається ультрафіолетовому випромінюванню і суттєво деформується при механічному впливі.
Існує гідна заміна ущільнювача ТЕП – гума ЕПДМ (етилпропіленовий каучук). Він не змінює своїх властивостей при температурі від -60 до +120 градусів, він не боїться механічних навантажень, ультрафіолету та атмосферних опадів.
Силіконовий ущільнювач на пластикові вікна
Але є і кращі ущільнювачі, наприклад, силіконові (на основі силіконової гуми). Він на голову вищий за попередній, його температурний діапазон становить від -80 до +200 градусів. Силіконовий ущільнювач має особливу м'якість, не стирається навіть при дуже частому відкритті та закритті стулки, йому не страшні ультрафіолетове випромінювання, перепади температур та атмосферні опади. Щоправда ціна у нього вдвічі більша.
І нарешті, звичайнісінька гума – вулканізований каучук. Він має всі переваги і недоліки природного матеріалу. Каучук забезпечує відмінну герметизацію, але за різких перепадів температури може потріскатися. Все залежить від виробника і від того, наскільки він заощаджує на каучуку і який відсоток наповнювачів використовує у його складі. Основний наповнювач каучукової гуми – сажа, але не варто одразу лякатися того, що ваші вікна стануть чорними від сажі. Більше незручностей може спричинити сірка, яка використовується в процесі вулканізації. Вступаючи в реакцію із матеріалом профілю, вона може залишити на ньому жовті сліди.
І трохи про ціни
У компанії Вікна Комфорт ви можете замовити:
- Заміну гумового ущільнювача на пластикових вікнах Rehau (Німеччина) за ціною 70 грн/метр погонний;
- Заміну гумового ущільнювача на пластикових вікнах Київгума (Україна) за ціною 35 грн/метр погонний.
Порада компанії
Оскільки виробники відомих німецьких брендів комплектують свій профіль звичайним ущільнювачем, ми радимо використовувати його для заміни.
Контакти: «Вікна Шоп» віконна компанія.
Контактна особа: Олена
+380 (44) 333-95-50
+380 (68) 492-92-22
+380 (50) 265-33-35
Skype: opzaharov
Адреса: 02192, Україна, Київ, Малишка 3, оф 6, 7, 8
Графік роботи: Пн-Пт 9:00 - 18:00 Сб 9:00 - 14:00 без перерв; Нд вихідний